TP-LINK TL-WA1201 Wi-Fi Access Point
Your price incl. VAT (20.0%)
Comandat pentru disponibilitate
Delivery Data de livrare planificată prin curier către dvs 01-07-2026
TP-Link
Manufacturer
Product number
TL-WA1201
Product Code
RL008.895
Warranty
36 months
Product description
This is an automatic translation. You can see the original text here
Wi-Fi cu bandă dublă AC1200 Lightning-Fast
„TL-WA1201”
Acoperire Wi-Fi îmbunătățită
„TL-WA1201”
Multi-Mode 4 în 1
„TL-WA1201”
Pachetul conține
  • Dispozitiv
  • Adaptor de alimentare 12V / 1,5A
  • Injector de alimentare PoE
Download
https://download.discomp.cz/tp-link/datasheets/TL-WA1201_2.0.pdf
Download Datasheet
Technical parameters
LAN ports
Power over Ethernet
Yes
Sensitivity [dBm]
-95
Operating mode
Client, Range Extender, Access Point
Wireless frequency
2.4 + 5 GHz (dual band)
WiFi standards
802.11n, 802.11b/g, 802.11ac - wave2, 802.11a
MU-MIMO
Yes
Transmission speed - 5GHz [Mb/s]
866
Transmission speed - 2.4GHz [Mb/s]
300
Tx power 2.4GHz [dBm]
20
Tx power 5GHz [dBm]
23
Security
64/128-bit WEP,WPA / WPA2,WPA-PSK/ WPA2-PSK encryption
2.4GHz MIMO
2 x 2
5GHz MIMO
2 x 2
Type of antenna
Fixed
Fixed antennas
4
Purpose
Indoor
LAN speed
(1) 10/100/1000Mbps
LAN ports 1G
1
Gigabit LAN
PoE type
PoE-In (only)
Power via connector/terminal
12V / 1,5A